pühapäev, 18. veebruar 2018

Tegemistest- KARNEVAL!!!


Holaa,

Kirjutan natuke oma tegemistest, aastavahetusest, keskaastaseminarist ja ka karnevalist.

Uue aasta võtsime vastu perega, ka vahetusvend tuli üle pika aja Montevideost Riverasse. Sõime kõik koos Asadot, puuviljasalatit ja kõike muud head ning ootasime paugutamist. Tund aega enne Uruguay uut aastat läksime kodust kiviviske kaugusele künka peale ja vaatasime Brasiilia uue aasta vastuvõttu. Seejärel sõime jälle natuke, mängisime hostõe ja hostvennaga tema kaasatoodud Xbox One ja ootasime Uruguay aastavahetust. Enne südaööd läksime õue, vaatasime ja lasime ka ise natuke ilutulestikku, olime rõõmsad. 

Jaanuaris toimus minu kodulinnas üritus ,,Rivera Brilla'' ehk ,,Rivera särab'', kus oli palju erinevaid artiste ja tegemisi ning meiegi võtsime oma capoeira gurupiga sellest osa. Täpsemalt olime me ,,artisas de las calles'' ehk tänavaartistid ning tegu oli minu esimese capoeira esinemisega. Tegime seal tavapärase Capoeira ringi ja tantsisime/tegime Capoeirat. Inimesi oli üsna palju kohal ja pealtnäha meeldis kõikidele väga. Sealt kahjuks videot ei õnnestunud saada seega panen alla video ühest teisest üritusest, kus otsustasime minna parki, et seal üks Capoeira ring teha. Inimestele see meeldib ja aja möödudes kogunes neid ikka päris palju vaatama.

Jaanuari viimasel nädalavahetusel toimus YFU keskaastaseminar linnas nimega Canelones. Olime ühes ilusas campingukohas ja peaaegu kõik vahetusõpilased olid kohal. Rääkisime, mida me oleme teinud, mida veel teeme, mida ei tohi teha, mida tohime teha ja kõike sellist. Lisaks jäi aega veel väikeste mängude jaoks. Kuna seminar kestis vaid 2 päeva ja 1 öö, siis randa mineku jaoks pidime aega röövima uneajast - ehk teisel päeval läksime randa kell 7:30. Kuid seetõttu ei olnud eelmisel päeval magamaminek varasem, sest siis oli n-ö talendiõhtu, kus väga paljud tegid mingi etteaste. Mina osalesin kahes laulus, ühes laulsime teiste kuttidega ,,Hallelujah'' ja teises mängisin mina kitarri ja üks neiu ja noormees laulsid. Niisiis läksime, need kes viitsisid ärgata, hommikul vara randa ja jooksime kõik koos vette (allpool on sellest ka video). Pärast rääkisime veel natuke, sõime, olime niisama koos ja mängisime võrkpalli. Maa oli nii kuum, et paljajalu asfaldi peal lihtsalt olla ei saanud ehk pidi plätudega mängima :) Seejärel läksime Montevideo bussiterminali, sõime kiiroitu ja jäime oma busse ootama. Enda bussi pidin ootama ligi 2-3 tundi, aga see aeg läheb teiste VÕP-ide seltsis väga kiiresti. Bussis oli mulle muidugi koht esimeses reas, kus mu jalgade jaoks ruumi ei olnud, kõrvaklapid unustasin suurest kotist, mis bussi alla pandi, võtta. Nii ma siis sõitsin 6 tundi oma suure unega, aga bussis magada ei suutnud :) Koju jõudes rääkisin natuke reisist ja siis muidugi kohe magama.

Nüüd midagi enneolematult imelist minu elus- K-A-R-N-E-V-A-L. Läksime hostperega pooleteiseks päevaks linna nimega Artigas, kus toimub Uruguay suurim karneval. Ootasime paar tundi, vaatasime neid masinaid millega karnevalil ringi liigutakse ja mille peal sambat tantsitakse, tegime pilte. Lõpuks hakkaski karneval peale ja meiega liitus Harald, vahetusõpilane Norrast, kes oli tulnud karnevali ajaks ühe Artigases elava vahetusõpilase juurde, kes ise võttis karnevalist osa, mitte vaadates, vaid ise tantsides/esinedes. Niisiis vaatasime paar tundi karnevali, tegime lugematul hulgal videoid (need leiate altpoolt) ja nautisime enneolematut kogemust. Paar tundi läks karnevali vaadates kiiresti ja kui Jessica (Šveitsi vahetusõpilane, kes Artigases elab) oma etteaste ära tegi, siis läksime tema koju, kus ootasime, et Jessica ja ta vahetusõde (pärit Tšehhist) endalt karnevalimeigi maha võtaks (mis kummalgi täielikult ei õnnestunud, sest see oli liiga tugev) ja et kõik ennast valmis seaks, et peole minna. Kella 5 ajal läksimegi peokohta (peod hakkavadki peale siin unmbes 3-4-5 aega öösel). Sõitsime suure vaaterattaga, millelt nägi kõrgelt maastikku ja kõiki peol olnud inimesi. Seejärel läksime tantsima ja natukese aja pärast jagati värve ja värvipulbreid, et kõik erivärvilised oleks :) Pildid ja video on allpool. Pidu lõppes umbes kella 9 ajal, kui päike oli juba kõrgel taevas ja väljas oli kuum, midagi täiesti teistsugust  ikka kui Eestis :) Läksime siis kõik koos (mina, hostõde, Harald, Jessica, ta hostõde ja veel mõned nende sõbrannad) linna peale. Oli plaan minna kuskile sööma, kuid inimesi oli palju ja taksot kutsudes eesolevad inimesed võtsid selle lihtsalt ära, kuid siis leidus ka häid inimesi, kellel oli suur, lahtise tagaosaga auto ja nad viisid meid linna ära :) Sõime natuke, rääkisime juttu ning hiljem läksime uuesti Jessy koju. Seal käisime muidugi pesemas - pärast 25 kraadi ja päikse käes tantsimist oli pesta ikka üsna hea. Mängisime veel kaarte, kuulasime muusikat, rääkisime ja ootasime meie bussi. Lõpuks läksime bussipeale, et sõita tagasi Riverasse. Oli tõeliselt pikk ja väsitav, kuid tohotult vinge ja unustamatu päev.

Minu kodulinnas oli karneval enneolematult halb :( ja sellest ka inimeste pahameel. Karneval toimus 1 päev ja just see päev kui me Artigases olime. Kunagi oli Rivera karneval Uruguay suurim ja praegu justkui räägiti, et Uruguay teine suurim, kuid ei tea mis see aasta siis oli. See-eest toimus terve nädal karnevali raames kontserteid- nii lauldes, tantsides kui ka niisama esinedes. Need toimusid paljudes Rivera tsoonides ning me käisime klassiõe ja vahetusõega pea iga päev vaatams ja kuulamas. Ilmad on siin ikka igapäevaselt 30+ ja muidugi pea igapäevaselt käime Brasiilia poolelt häid jäätiseid ja puuvilju ostmas, mis seal uskumatult soodsad on :)))

Hetkel veel olen kodus, kuid kohe on tulemas YFU reis ja mul on plaanis veel natuke Uruguayd avastada. Hasta luego ;)

Artigas on 3 riigi fronteira ehk Artigas asub Uruguays ja sellel on departmenti piir 2 riigiga

Karnevali ,,Sambaareeni'' juures

Päikeseloojanguga suur Uruguay lipp karnevali alguskohast
Hostema ja hostõega
Huvi pärast tahaks teada, kaua seda tehti ja palju maksma läks?! :)
Värvidepeol :)
Pärast hommikuujumist :)
Uusaasta paugutamine


 Tegime natuke rahvale ka 


Hommikune vettejooks

Osa meie rühmast Capoeirat tegemas, siin kaks ,,minu etteastet''
                               

                               
                                          Karneval
                                                                       
                               

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar